БНР | 19.08.2019 02:44:30 | 67

Атлетико Мадрид и Валядолид с успешен старт в първенството

Атлетико Мадрид започна успешно новия сезон в Ла Лига. Момчетата на Диего Симеоне успяха да вземат градското дерби с Хетафе на своя "Уанда Метрополитано" с 1:0.

Единственото попадение отбеляза Алваро Мората в средата на първото полувреме. Впоследствие по един играч от двата отбора беше изгонен в края на първото полувреме. В началото на втората част Мората изпусна и дузпа, но в крайна сметка това не повлия на победата на "дюшекчиите".

Валядолид игра почти цял мач с човек повече и стигна до успеха с 2:1 на терена на Бетис в Севиля.

Вратарят на домакините Хоел Роблес получи червен картон още в осмата минута, след като излезе малко пред наказателното поле и повали изведения сам срещу него Сандро Рамирес.

Въпреки че останаха с числено намален състав, домакините бяха равностойни през голяма част от срещата, като в 26-ата минута пропуснаха и най-доброто положение преди почивката, когато след самостоятелна акция Кристиан Тейо стреля опасно, но Жорди Масип изби в корнер.

В 63-ата минута гостите все пак стигнаха до попадение. Серхио Гуардиола се разписа с хубав удар от дъгата пред пеналта в десния ъгъл на вратаря Дани Мартин.

Пет минути по-късно, обаче, Бетис изравни. Лорен Морон вкара за 1:1 с удар от десетина метра, след като беше изведен в чиста позиция зад гърба на защитата на съперника с пас по тревата от дясно на Емерсон.

Двубоят вървеше към равенство, но Валядолид все пак стигна до успеха с гол на Оскар Плано минута преди края. Той получи пас от ляво в наказателното поле от резервата Валдо Рубио, обърна се и с удар по диагонала от десетина метра донесе победата на тима си.