БНР | 22.08.2019 19:35:16 | 116

Доминиращ, но безплоден Лудогорец остави за реванша в Марибор крайния изход

Лудогорец завърши наравно 0:0 у дома със словенския Марибор в първа среща от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

През първата част домакините имаха пълно превъзходство, но пропуснаха множество голови положения. В петата минута удар на Дан Битон мина покрай вратата на гостите.

Десет минути след това шут на Антон Недялков излезе в аут. В 20-ата минута Лудогорец отново беше близо до попадение. Нов удар на Недялков беше избит от стража, а при последвалата добавка Жоржиньо не успя да се разпише с глава от непосредствена близост, като Пирич отново спаси удара му. Малко по-късно Кешерю също беше близо до попадение. Румънецът засече с глава центриране на Битон, но топката пак излезе в аут.
В 38-ата минута грешка в защитата на гостите позволи на Сисиньо да се озове на стрелкова позиция в малкото наказателно поле, но вратарят скъси ъгъла и ударът не се получи.

В 57-ата минута на срещата словенците останаха с човек по-малко. Дино Хотич фаулира Вандерсон, което се оказа втори жълт картон за футболиста на Марибор и гостите останаха в намален състав на "Лудогорец Арена".

Натискът на Лудогорец продължи и следващите минути, но гостите се справяха с опасностите пред своята врата.

В 78-ата минута топовен удар на влезлия като резерва Марселиньо срещна напречната греда на вратата на гостите.

Четири минути след това Таварес стреля опасно от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. "Зелените" отправиха общо 28 удара в срещата, но не успяха да преодолеят стража Кенан Пирич.