БНР | 24.08.2019 13:37:30 | 104

Челси с първа победа за сезона в Англия

Челси спечели първата си победа за новия сезон в английското първенство по футбол, след като Тами Ейбрахам вкара два гола, а Мейсън Маунт добави още един за 3:2 в гостуването срещу Норич Сити. Това бе и първа победа за Франк Лампард като мениджър във Висшата лига. Челси повеждаше на два пъти в резултата и Норич изравняваше също толкова пъти, но домакините нямаха отговор на попадението на Тами Ейбрахам в 68-та минута. Младокът получи топката пред наказателното поле от Матео Ковачич, фитнира защитник в жълто и зелено на дъгата и стреля по земята за крайното 3:2 в полза на лондончаните. Ейбрахам вкара и първия гол в мача в третата минута, а Мейсън Маунт беше точен в 17-та. За Норич пък се разписаха Тод Кантуел в шестата минута и Теему Пуки в 30-та.

Това бе първа победа за Челси през сезона и "сините" вече имат четири точки, които ги изпратиха на десето място. Норич е 13-и с три.