БНР | 24.08.2019 19:40:09 | 109

Левандовски донесе победата на Байерн в Гелзенкирхен

Реализирана дузпа в началото, след това точно изпълнение на фаул и перфектно завършена атака - всичко това от Роберт Левандовски, който осигури първата победа на Байерн през футболния сезон. Баварците бяха категорично по-добри и спечелиха с 3:0 гостуването си на Шалке във втория кръг от сезона.

Левандовски откри резултата в 20-ата минута от наказателен удар, който беше спечелен от Кингсли Коман. Коман беше съборен от Джонджо Кени. Пет минути след началото на второто полувреме стана 2:0 с точно изпълнение на фаул. Левандовски фалцово преодоля вратаря Александер Нюбел, който нямаше шанс да спаси. В 75-ата минута полякът завърши бърза атака от ляво и оформи хеттрика си. Новото попълнение Фелипе Коутиньо направи своя дебют в 57-ата минута, когато се появи на мястото на Томас Мюлер, но не се отличи с нищо кой знае какво. Така с победата Байерн има 4 точки, на две от трите първи отбора, които са с пълен актив.