БНР | 25.08.2019 19:43:35 | 117

Славия спечели точка в Разград с 10 души

Отборите на Лудогорец и Славия завършиха при 0:0 в двубой от седмия кръг на футболното ни първенство. Мачът на "Лудогорец Арена" ще се запомни с хубавата и атакуваща игра на двата отбора, както и сериозни съдийски грешки, довели до червен картон за Славия и отменен гол за Лудогорец.
Двубоят в Разград започна с натиск на домакините, като до 20-ата минута нямаше реални голови опасности. Лукоки на два пъти беше замесен в опасни положения, а отново той даде страхотен пас в 21-ата минута на Швиерчок, но полякът прати топката в аут от няколко метра на празна врата.

Славия отвърна минути по-късно и Цветелин Чунчуков засече центриране на Славчо Шоколаров, но стреля в аут. "Белите" продължиха да са близо до гола и в 26-ата минута Гамаков удари гредата зад Ренан, след което Йомов пропусна от два метра, но имаше и сигнал за засада. Лудогорец върна напрежението пред стража на гостите и Мавис Чибота в 28-ата минута на два пъти в рамките на секунди стреля опасно, но Стергиакис се справи. Вратарят на Славия увисна в 35-ата минута след центриране на Лукоки, като след това получи медицинска помощ заради болки в кръста. Гръцкият вратар излезе решително в 44-ата минута при контраатака на Лукоки, след което беше изгонен с червен картон за несъществуваща игра с ръка извън наказателното поле.

Второто полувреме започна с няколко удара от дистанция, след което реферът Стефан Апостолов показа два бързи жълти картона на играчи на Лудогорец - на Гуралски за несъществуващ фаул и на Вандерсон за симулация.

Четвърт час преди края разградчани пропуснаха 100%-ово положение след пас на Кешерю към Вандерсон. Бразилецът все пак вкара топката в мрежата на Славия в 80-ата минута, но попадението му беше отменено заради несъществуваща засада, а самият футболист разбра за това близо минута след това. Славия не се предаде и пет минути преди края Велковски отправи хубав удар от границата на наказателното поле, но не успя да уцели вратата.