БНР | 27.08.2019 05:54:01 | 61

Интер започна сезона в Италия с убедителна победа

Интер започна новия сезон в италианското футболно първенство с категорична победа. Грандът от Милано спечели с 4:0 у дома срещу новака в елита Лече. В 21-ата минута на двубоя на "Джузепе Меаца" Марсело Брожович се разписа с удар от въздуха в горния ъгъл за 1:0, а Стефано Сенси реализира второто попадение само три минути след това. Новото попълнение Ромелу Лукаку покачи аванса на "нерадзурите" на три гола в 60-ата минута, отбелязвайки с добавка. Резервата Диего Фариас получи червен картон от състава на гостите в 76-ата минута. Осем минути по-късно Антонио Кандрева оформи крайното 4:0 с точен удар, който не остави шансове за вратаря Габриел.

Интер завърши на четвърто място през миналия шампионат и уволни старши треньора Лучано Спалети, а неговото място беше заето от бившия селекционер на италианския национален отбор Антонио Конте, спечелил три титли с Ювентус.