БНР | 29.08.2019 07:14:28 | 74

Победи за Джокович и Федерер в Ню Йорк

Защитаващият титлата си Новак Джокович пребори болките в рамото и спечели с 6:4, 7:6(3), 6:1 срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро в мач от втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ.

Сърбинът, който получи специална медицинска помощ за болки в лявото рамо преди началото на срещата на "Артър Аш", беше под очевидно напрежение в първия сет. Той дори взе медицински таймаут при 4:3, но се завърна и затвори частта с 6:4. Поставеният под номер 1 в схемата Джокович получи отново помощ преди началото на втория сет, в който Лондеро стигна до два пробива и поведе с 3:0.
Джокович обаче не се предаде. Той спечели следващите пет гейма и остави само три разигравания за Лондеро в тайбрека, след което рамото бе отново третирано от лекарите. В третия сет сърбинът не се се затрудни особено и затвори мача с 6:1.

Следващият съперник на Джокович ще бъде или неговият сънародник Душан Лайович, или американецът Денис Кудла. Двамата не успяха да изиграят мача си от втория кръг снощи заради дъжда в Ню Йорк.

Роджър Федерер продължи да играе колебливо на откритото първенство на САЩ, но преодоля втория кръг. Той победи босненеца Дамир Джумхур с 3:6, 6:2, 6:3, 6:4, въпреки че допусна пробиви в първите си два сервис-гейма и изоставаше с 0:4 преди значителна част от публиката да се настани на седалките в "Артър Аш".

27-годишният Джумхур, 99-и в световната ранглиста, спечели първия сет благодарение на 17 непредизвикани грешки от швейцареца, който обаче се активизира в остатъка от мача. Федерер спаси разиграване за пробив в първия гейм на втория сет с форхенд на босненеца в мрежата, а сервисът на швейцареца се оказа твърде добър до края на мача. Той направи с 16 аса срещу само два за Джумхур и сложи край на двубоя след два часа и 23 минути.

В следващия кръг Федерер ще срещне Даниел Еванс или Люка Пюй.

Японецът Кей Нишикори спечели с 6:2, 4:6, 6:3, 7:5 срещу Брадли Клан, а Григор Димитров се класира за следващия кръг без игра след отказа на Борна Чорич заради контузия.