БНР | 29.08.2019 20:25:37 | 117

Нова луда вечер за Лудогорец! "Орлите" влязоха в групите на Лига Европа

Лудогорец завърши 2:2 при гостуването си на Марибор в реванша от плейофите на Лига Европа и след 0:0 в първия мач в Разград си осигури място в групите на турнира заради повече отбелязани голове на чужд терен.

Двубоят се превърна в успешен дебют на треньора Станислав Генчев на кормилото на българския първенец.

Гостите започнаха солидно и в 14-ата минута създадоха добра ситуация. Сисиньо проби от дясно и центрира към далечната греда, непокритият Вандерсон овладя, но от малък ъгъл не успя да отправи достатъчно опасен удар, за да затрудни вратаря Кенан Пирич.

Три минути по-късно разградчани поведоха. Марселиньо получи пас в ляво, навлезе в наказателното поле и с прецизен параболичен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата на домакините.

Девет минути по-късно Лудогорец нанесе втори ударКлаудиу Кешерю удвои от дузпа, отсъдена от главния рефер Крейг Поусън за нарушение на Митя Вилер срещу Сисиньо в наказателното поле.

В 36-ата минута Марибор пропусна най-добрия си шанс през първото полувреме. Рок Кронаветер беше изведен сам срещу Пламен Илиев, но халфът на домакините стреля покрай целта от десетина метра.

Разградчани изглежда контролираха играта и не се виждаше как словенците могат да стигнат до попадение, но в 65-ата минута грешка на централните защитници на разградчани даде възможност на домакините да се върнат в мача.

Резервата Маркос Таварес нахлу в наказателното поле между Рафаел Форстър и Козмин Моци и получи отличен пас по тревата от Руди Пожег Ванцаш около точката на дузпата, след което бразилецът пусна топката покрай Пламен Илиев за 1:2.

Седем минути по-късно Марибор изравни. Пожег Ванцаш центрира остро от фаул от ляво, топката премина над купа от играчи и влетя в левия ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 2:2.

До края Лудогорец не допусна сериозни опасности пред вратата си, въпреки че в 89-ата минута в опита си да изчисти едно центриране от ляво Козмин Моци отклони топката в страничната греда на вратата на Пламен Илиев.

Марибор - Лудогорец 2:2

0:1 Марселиньо 17, 0:2 Клаудиу Кешерю 26-дузпа, 1:2 Маркос Таварес 65, 2:2 Руди Пожег Ванцаш 72

Марибор: Пирич, Милец (46-Клинар), Ивкович, Перичич, Вилер, Крецу  (87-Котник), Връховец, Мешанович,  Кронаветер (60-Таварес), Пожег Ванцаш, Захович

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Форстър, Моци, Недялков, Баджи, Анисе, Жоржиньо (90-Григоре),  Марселиньо (85-Швиерчок), Вандерсон, Кешерю (69-Дяков)