БНР | 31.08.2019 06:59:27 | 85

ПСЖ бие без големите си звезди

Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на Метц и оглави класирането в Лига 1. Въпреки че бяха без трите си големи звезди в атака - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе, парижани не срещнаха трудности. Попаденията вкараха Анхел Ди Мария в 11-ата минута от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг с глава малко преди почивката.

Мачът беше прекъснат за кратко в средата на първото полувреме заради плакати с хомофобско съдържание, опънати от феновете на домакините.

Вратарят Алфонс Ареола изненадващо остана на пейката, което само подсили слуховете, че ще премине в Реал Мадрид в замяна на Кейлор Навас. Неговото място бе заето от дебютантът Марчин Булка. Полякът беше привлечен през лятото от младежката формация на Челси. Дебют направи и 17-годишният халф Адил Аушише, който се превърна в най-младият титуляр в Лига 1 в историята на ПСЖ.