Cross.bg | 01.09.2019 10:00:02 | 92

Време е за дерби №150 между "сини" и "червени" в първенството

ЦСКА и Левски се изправят един срещу друг в дерби №150 на ниво Първа лига. Мачът е от 17:45 на националния стадион "Васил Левски", като ще бъде излъчен по Diema sport. Дербито ще е първо през сезона, а по традиция от последните години, именно първите мачове между "сини" и "червени" са най-посетени и с най-добра обстановка. В тези 149 сблъсъка на ниво първенство до момента, Левски има минимално предимство. 55 победи за "синтие", срещу 54 за ЦСКА, а 40 мача са завършили наравно. В общия баланс във всички турнири предимството на Левски е по-сериозно - 82 победи, срещу 68 за съперника от 202 мача. Когато на терена излязат тези два отбора, подобни статистики нямат никакво значение. Същото важи за моментната форма, за контузени и наказани играчи. Единственото, което има значение са тези 90 минути на терена, в които обикновени печели отборът с по-голямо желание. Ако се замислим, трудно ще посочим повече от 2 или 3 мача между тези тимове в последните 15 години и да кажем, че наистина е имало зрелище на терена. Повечето двубои се играят нервно и предпазливо, по-скоро с мисъл да не се загуби. Въпреки това мач между ЦСКА и Левски си остава №1 в България, а след няколкомесечна пауза феновете са жадни за него. Левски влиза в двубоя като лидер в класирането, макар да са минали едва 7 кръг, това ще е осмият. ЦСКА пък започна кръга от четвъртата позиция, с 4 точки по-малко от днешния си съперник