БНР | 01.09.2019 18:09:18 | 86

България на четвъртфинал на Европейкото по волейбол

Националният отбор на България победи Азербайджан с 3:0 (25:12, 25:16, 25:23) и се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол за жени.

В Будапеща българският отбор имаше много сериозно превъзходство през първите два гейма и ги спечели лесно на 12 и на 16 точки. Единствено третата част бе по-оспорвана, но в самия и край българките бяха по-концентрирани и по-внимателни и с добра игра в защитата измъкнаха и него след 25:23.

Победата изпрати българския отбор сред най-добрите 8 на Европа за първи път в последните 10 години, а съперник на България за място на полуфиналите ще бъде световният и европейски шампион Сърбия, който по-рано днес спечели с 3:0 срещу Румъния.

За България най-резултатна в днешния мач бе Нася Димитрова с 14 точки, а за Азербайджан Полина Рахимова завърши с 12.