БНР | 10.09.2019 19:53:49 | 90

Младежите ни с равенство срещу Русия

Отборите на България и на Русия завършиха 0:0 в среща от пета група на европейските квалификации по футбол за младежи до 21 години.

Играта през първото полувреме беше равностойна, въпреки че гостите владееха повече топката. Двата съперника стигнаха до няколко добри ситуации, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза.

Домакините пропуснаха най-чистото положение до почивката в 37-ата минута, когато Калоян Кръстев преодоля защитника Игор Дивеев и излезе сам срещу Александър Максименко, но ударът на българския нападател беше блокиран от вратаря на Русия, а след това той не сполучи и при опита за добавка.

Руснаците пък бяха най-близо до гола десетина минути по-рано, когато изстрел на капитана Иван Обляков от фаул от границата на пеналта профуча на сантиметри край  целта.

Госите имаха предимство през второто полувреме, като в 53-ата минута Дивеев прати топката в мрежата на България след центриране в наказателното поле на Обляков от фаул от дясно, но попадението не беше зачетено от главния рефер Урс Шнидер (Швейцария) заради спорно нарушение в атака срещу вратаря Даниел Наумов.

В 82-ата минута Николай Рассказов направи пропуска, след като от добра позиция засече над гредата, а пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Иван Игнатиев заради удар в ръка в лицето на Петко Христов при борба за позиция.

Така възпитаниците на Александър Димитров събраха 4 точки от първите си два мача в кампанията и отстъпиха на второ място в класирането след лидера Полша, който има пълен актив от 6 точки.