БНР | 20.09.2019 19:17:49 | 69

Илиан Илиев: Тази победа ще успокои Черно море

Старши-треньорът на Черно море Илиан Илиев бе много доволен от успеха на неговия тим с 2:0 срещу състава на Ботев (Пловдив) в десетия кръг на футболното ни първенство. Отборът на Черно море победи за първи път след 20 август, когато се наложи с 3:1 в София срещу ЦСКА София.

"За нас беше важно да победим. Труден от психологическа гледна точка мач и не само. Ботев се бяха прибрали и имат изключително отработена схема с годините, те винаги играят добре на контраатака и за малко да ни изненадат при една-две контраатаки. Второто полувреме мисля, че физически превъзхождахме и си решихме нещата, макар че знаете в тези мачове, трябва да поздравя футболистите, защото на всяка цена трябва да победиш и то срещу отбор, който наказва всяка една грешка и отива бързо да контраатакува. Поздравявам играчите за усилията и се надявам малко да се поуспокоим. Надявам се да сме се успокоили, хората отново да повярват в нас. Много е трудно да играеш в мач, който трябва да спечелиш, с отбор, който има кой да подаде паса, кой да избяга зад защитата и да тръгнем агресивно от първата минута. Този мач беше важно да го вземем, независимо в коя минута", добави Илиан Илиев.