БНР | 22.09.2019 16:52:54 | 105

Наполи разгроми Лече и е трети в Италия

С два гола Фернандо Йоренте помогна на Наполи да се придвижи на 3-о място поне временно в класирането на италианското футболно първенство, а тимът разгроми с 4:1 Лече като гост. По същото време останалият с 10 души отбор на Рома измъкна победата като гост на Болоня с 2:1, а Един Джеко се разписа в 94-ата минута.

Испанският ветеран Йоренте откри резултата при първия си мач като титуляр под ръководството на Карло Анчелоти. Той се разписа след поредица от рикошети, като беше най-съборазителен пред вратата. Пет минути преди края на първото полувреме Лоренцо Инсиние вкара от дузпа за 2:0. 7 минути след началото на второто полувреме Фабиан Руис се откъсна от защитата и с технично изпълнение изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на домакините. Лече върна едно попадение в 65-ата минута от дузпа, реализирана от Марко Манкозу, но Йоренте в 82-ата минута от добавка оформи крайния резултат.

В Болоня защитникът Александър Коларов мина пътя от герой до грешник, след като първо вкара от фаул прекрасно за 1:0 в 49-ата минута. Само пет минути по-късно обаче предизвика дузпа, която беше реализирана от Никола Сансоне. Джанлука Манчини от Рома беше отстранен с два жълти картона пет минути преди края, като съдията видя удар с лакът. Но босненският ветеран Един Джеко в 94-ата минута донесе успеха на гостите след прехвърлящо центриране на Лоренцо Пелегрини.

Сампдория записа първа победа от началото на годината, след като се наложи с 1:0 над Торино. Единственият гол вкара Маноло Габиадини в 56-ата минута.