БНР | 22.09.2019 18:24:00 | 91

Ливърпул надигра Челси като гост

Ливърпул продължи победната си серия във Висшата лига на Англия по футбол, след като надигра с 2:1 Челси като гост. "Червените" взеха аванс от два гола до почивката, но след паузата трябваше да треперят, за да се доберат до трите точки. Трент Алекзандър-Арнолд откри резултата в 14-ата минута, стреляйки мощно от фаул в горния десен ъгъл на вратата на Арисабалага. Няколко минути след това гол на Челси бе отменен заради засада при построяването на атаката, а веднага след отмяната на попадението Челси допусна второ такова във вратата си. Роберто Фирмино бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава простреля вратата на Челси за втори път.

През второто полувреме играта се пренесе изцяло в половината на гостите и натискът на Челси даде резултат в 71-вата минута, когато Н'Голо Канте намали със зрелищно попадение от границата на наказателното поле. В последните 20 минути столичани можеха и да изравнят, но сериозни пропуски направиха Сесар Аспиликуета, Миши Батшуай и Мейсън Маунт.

В другия късен мач от днес Арсенал победи като домакин Астън Вила с 3:2, макар на два пъти да изоставаше в резултата и да игра 50 минути с човек по-малко заради червения картон на Ейнсли Мейтланд-Найлс. Джеймс МагГин изведе Вила напред в резултата след 20 минути игра, а в 41-вата минута Мейтланд-Найлс приключи участието си в срещата след втори жълт картон. Никола Пепе вкара първия си гол за Арсенал в 59-ата минута от дузпа, но още в ответната атака Астън Вила си върна аванса чрез Уесли. Арсенал не се предаде и направи пълен обрат в рамките на 3 минути между 81-вата и 84-тата, когато точни бяха Калъм Чембърс и Пиер-Емерик Обамеянг. Победата изкачи Арсенал на четвърто място в класирането, докато Астън Вила остава в зоната на изпадащите.