БНР | 23.09.2019 12:12:40 | 74

Григор започва с британец в Ченду

Григор Димитров ще играе с британеца Дан Евънс във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Ченду (Китай). На старта на турнира Евънс победи представителя на домакините Ян Баи с 6:3, 4:6, 7:6, като на два пъти трябваше да връща пробив в решителния трети сет. При втората от тези възможности участващият с „уайлд кард“ Баи дори сервираше за спечелването на мача в десетия гейм, но допусна пробив, след който британецът бе по-добрият и взе победата след 7:4 точки в тайбрека.

До момента Димитров и Евънс са играли три пъти един срещу друг, като българинът води с 2:1 победи, но втората от тях е в демонстративен мач от средата на 2018 г.

В другите два двубоя от турнира от днешния ден британецът Кайл Едмънд, поставен под номер 7 в схемата, загуби в първия кръг от чилиеца Кристиан Гарин с 3:6, 2:6, докато американецът Брадли Клан се наложи над Джейсън Юнг (Тайван) с 4:6, 6:3, 7:6.