БНР | 23.09.2019 19:08:26 | 118

ЦСКА 1948 вкара 5 гола на Септември в битката за върха

Отборът на ЦСКА 1948 разгроми Септември с 5:0 на националния стадион "Васил Левски" в столичното дербито от деветия кръг на Втора лига по футбол. Така "червените" записаха осма поредна победа и с пълен актив от 24 точки водят в подреждането. Септември пък загуби първи точки в кампанията и с 21 т. е втори. Локомотив (София) е трети с 18 точки и мач повече.

Възпитаниците на Петко Петков доминираха изцяло през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивка със солиден аванс. "Червените" поведоха в резултата след четвърт час игра. Андон Гущеров бе изведен от Васил Шопов в чиста позиция в наказателното поле зад гърба на централните защитници на гостите. Той стреля от въздуха, вратарят Филип Димитров изби, но при добавката отблизо нападателят се разписа в осми пореден мач от първенството.

В 26-ата минута домакините удвоиха преднината си. Шопов отне една топка с шпагат от краката на Георги Стоичков около централния кръг в половина на Септември и при последвалата контраатака Тони Иванов изведе Денислав Александров вляво в пеналта и той с удар по диагонала от десетина метра преодоля за втори път Димитров. Три минути по-късно самият Иванов направи преднината на ЦСКА 1948 класическа. Той бе изведен от Гущеров сам срещу вратаря,  преодоля го на скорост и от малък ъгъл вкара за 3:0.

Септември започна по-активно след почивката и Георги Русев бе близо до гола в 53-ата минута, но негов изстрел от 18 м профуча на сантиметри край целта. Две минути по-късно ЦСКА 1948 нанесе нов удар. При бърза атака отляво Александров нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, Димитров изби, но при добавката от 12-13 м Гущеров не сгреши и записа 13-и гол за сезона във Втора лига. В средата на полувремето Борис Галчев от Септември стреля опасно от дистанция, но топката се отклони от напречната греда и излезе в аут. В 81-ата минута "червените" стигнаха и до пети гол. Денислав Александров получи пас от Шопов пред наказателното поле, напредна, измъкна се между двама защитници на Септември и оформи крайното 5:0.