БНР | 30.09.2019 12:41:23 | 130

Националът Хаджиев: Очаквам Лудогорец да победи Ференцварош

"Отборът на Ференцварош има малко предимство пред нашия шампион Лудогорец". Това смяна защитникът на унгарския Академия Пушкаш Камен Хаджиев. Какво е известно, в четвъртък Лудогорец гостува в Унгария в среща от втория кръг на осма група на турнира Лига Европа. Срещата е в четвъртък от 19.55 часа и ще бъде предавана пряко по програма "Хоризонт" на Българското национално радио.

Разградчани ще търсят реванш за отпадането си от същия съперник в квалификациите на Шампионската лига в началото на кампанията след две загуби с 1:2 в Унгария и с 2:3 в България.

"Очаквам да стане интересен мач. И двата отбора се познават много добре, все пак вече играха през лятото. Надявам се този път Лудогорец да победи, но според мен Ференцварош има леко предимство. Смятам, че на този етап унгарците са малко по-добър и обигран отбор. Лудогорец привлече много нови играчи, които в последните мачове показват, че започват да се сработват, но може би им трябва още малко време. Ще стискам палци за Лудогорец", коментира Хаджиев.

"Унгарският шампионат със сигурност е с няколко идеи по-силен от българския. Почти всички отбори имат нови и хубави стадиони, нова база. Организационно също са по-добре, както и финансово. Факт е, че МОЛ Види през миналата година и Ференцварош през тази, елиминираха Лудогорец, който е хегемон в българския футбол в последните години. Това е показателно. Ние пък през зимата бихме ЦСКА в контрола с 3:1 в Испания. Радвам се, че съм част от националния отбор. За мен е чест да играя за родината. Надявам се да получа шанс за изява и да оправдая доверието. Конкуренцията в националния отбор винаги е на високо ниво. Нормално е и така трябва да бъде. Предстоят ни мачове с Черна гора като гост и с Англия в София. Много ми се иска да прекъснем лошата серия без победа, защото България го заслужава. Балъков е отскоро начело на отбора. Всеки треньор има своите виждания, трябва време футболистите да свикнат с неговите изисквания. Може би затова и резултатите не бяха добри", каза Хаджиев. Чуйте още от него: