Cross.bg | 01.10.2019 11:22:00 | 100

Тихомир Иванов и Ивет Лалова ще участват в Доха днес

Двама български лекоатлети ще участват днес на световното първенство в катарската столица Доха. Тихомир Иванов ще стартира в 16:50 часа в квалификациите на скок на височина. Той е в първа група, в която са 15 състезатели, а общо 31 скачачи ще се борят за място на финала. За него квалификационната норма е 231 см, а ако не бъде покрита от 12 човека, ще се допълни с най-добрите постижения под тази височина, докато се запълни дузината. Тази година Иванов има 230 см, а 231 см е личният му рекорд. Ивет Лалова-Колио е на полуфинал на 200 метра. Днес тя ще бяга във втора серия от 21:43 часа. Участващата на седмо поредно световно софиянка е както вчера в седми коридор. Фаворитка в серията е стартиращата на шеста пътека олимпийска шампионка от Рио на 100 и 200 м Илейн Томсън от Ямайка, която тази година има 22:00 секунди. Най-вероятно, 35-годишната Ивет ще се бори за второто място, също даващо право на участие на финал, с американката Бет Добин и британката Бет Добин. Освен първите две от трите серии за финала в сряда се класират и спринтьорките, дали най-добрите две времена от останалите- „Беше важно да победя в серията си, защото двете спринтьорки,  които бяха неотлъчно до мен (Джоди Уиляма и Муджинка Камбунджи) не са случайни. Да, влизат първите три от серията, но победителката влиза като лидерка в един от полуфиналите. Така че това беше важна победа“, заяви снощи Лалова пред пратеничката на BGAthletic.com Яна Касова