БНР | 01.10.2019 19:27:30 | 72

Баскетболистите на Берое с победа във ФИБА Европа

Мъжкият баскетболен отбор на  Берое записа изключителна победа в първия си двубой от плейофа на ФИБА Европа срещу холандския Лайден.

Старозагорци надделяха над своя противник с 86:71 точки.

Берое взе първата част с 29:24, но през втората холандците изравниха, а на полувремето вече водеха с 3 точки – 52:49.

В началото на третия период беройци обаче пропуснаха две удобни нападения, което позволи на тима от Ниската земя да поведе с точка преднина.

Изключително равностоен сблъсък наблюдаваха в тези минути феновете в залата. Размяна на попадения, пропуснати възможности и много нерви в двата лагера белязаха третата част.

В тази изключителна битка Берое взе лек аванс пред своя опонент, отваряйки преднина от 6 точки - 68:62.

Страхотна забивка на Уолкър взриви атмосферата по трибуните. Старозагорци вложиха всичко и това даде резултат. 73:62, 11 точки преднина и невероятна атмосфера сред публиката.

Силно начало имаше за Лайден в началото на четвъртия период, но гостите започнаха да грешат в нападение, а Берое се възползва по най-добрия начин.

Точно 5 минути преди финалния гонг българите водеха с 14 точки - 80:66.

В следващите 120 секунди успеваемостта и на двата отбора рязко спадна.

Тройка за зелените и 4 точки за Лайден доведоха до 83:71 точно 60 секунди преди края.