Cross.bg | 02.10.2019 05:34:00 | 93

Байерн наказа исторически Тотнъм, вкара му седем гола

Байерн изнесе урок на Тотнъм и отнесе финалистът в Шампионската лига със 7:2 в Лондон. За първи път в своята 137-годишна история шпорите допуснаха седем гола на свой терен. Бившият играч на Арсенал Серж Гнабри вкара 4 гола. Левандовски добави 2, Кимих – 1. Тимът от Лондон поведе в 12-ата минута чрез Хьон-Мин Сон. По-малко от 150 секунди по-късно обаче Кимих изравни с хубав удар от далечна дистанция. С последния удар през първата част Роберт Левандовски направи 1:2. Полувремето на Гнабри и Байерн След почивката Серж Гнабри вкара два бързи гола за 1:4. Той се разписа в 55-а и 58-а минути. Хари Кейн върна един от дузпа и върна надеждите на Тотнъм. После обаче шпорите се разпаднаха, а Гнабри и Левандовски добавиха три гола за пет минути. Цървена звезда обърна Олимпиакос Така лидерът в Бундеслигата взе втора поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Тотнъм е трети в класирането с една точка. На второ място е Цървена звезда. Сърбите обърнаха Олимпиакос с 3:1. Гостите поведоха чрез Борхес Семедо в 37-ата минута. Всичко за Олимпиакос обаче се обърка в 57-ата минута. Тогава бе изгонен Бензиа. Само пет минути по-късно Вулич изравни. Звезда натисна и вкара още два гола в края. Първо Милунович се разписа за 2:1 в 87-ата минута. Малко по-късно Боакье оформи крайното 3:1.