БНР | 03.10.2019 17:34:13 | 161

Левски Лукойл спечели Суперкупата на България по баскетбол

Левски Лукойл спечели Суперкупата на България по баскетбол при мъжете след победа над Балкан с 82:71 точки. Така водени от Константин Папазов, "сините" баскетболисти извоюваха трофея за втора поредна година.

Силна втора част се оказа ключова за развоя на мача. В нея Левски Лукойл вкара 26 точки срещу само 4 за съперника.

В Арена Ботевград шампионът Балкан започна силно и поведе с 5 точки аванс след първата четвърт. Втората част започна с 12 безответни точки в полза на Левски Лукойл и гостите обърнаха развоя на мача, като на почивката вече имаха двуцифрена преднина.

До края Балкан не успя да навакса изоставането си и загуби със 71:82 точки.

Най-полезен за "сините" бе Чавдар Костов, който наниза седем тройки и завърши с общо 25 точки. Куан Чийтъм също допринесе за успеха с дабъл-дабъл - 14 точки и 10 борби.

За Балкан се отличи Михайло Секулович с 13 точки и 9 борби. Джордан Калахан също вкара 13 за ботевградчани.