БНР | 03.10.2019 19:34:31 | 129

Лудогорец с втора победа в Лига Европа

След победата над ЦСКА (Москва)(Лудогорец записа втора победа м осма група на Лига Европа. Футболистите на Станислав Генчев надиграха с 3:0 Ференцварош при гостуването си в Будапеща. Успехът е още по-ценен за шампионите, след като през второто полувреме играха с човек по-малко. Драгош Григоре трябваше да напусне играта заради двата жълти картона, които получи малко преди почивката.

Срещата започна отлично за българския тим, тъй като в 39-ата секунда Джоди Лукоки  даде предимство на своя тим в резултата. Антон Недялков центрира отлично към Лукоки, който успя да прати топката във вратата, въпреки намесата на стража на домакините Дубиш.

В 40-ата минута отбора от Разград поведе с 2:0. Рафаел Фостър отбеляза първия си гол за тима в европейските клубни турнири, след като от пряк свободен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата пазена от Дубиш.

Малко преди почивката българите останаха с човек по-малко. Драгош Григоре фаулира отзад съперников играч и получи втори жълт картон.

Най- чистото положение за гол домакините записаха в 55-ата минута. Токмак Нгуен успя да финтира български защитник и пробва технично да насочи топката във вратата, но Пламен Илиев и спаси.

В 64-ата минута Лудогорец стигна до трети гол. При едно центриране от ъглов удар Форстър засече топката с глава и я прати за трети път във вратата на домакините.

С този успех Лудогорец остава на лидерската позиция в групата с актив от шест точки. В другия мач от групата Еспаньол победи ЦСКА (Москва) като гост и е втори с четири точки. Ференцварош остава с една, а руснаците са без актив до момента.

"Много добър мач за нашия отбор. На разбора преди мача казах на футболистите, че сме 2-3 класи по-добри от Ференцварош и това се доказа на терена. Мачът тръгна много добре за нас, вкарахме още с първата си атака. Имахме стратегия за мача, която се оказа сполучлива.  Нашият отбор е опитен в Европа, играхме с голямо самочувствие и това ни помогна.  Хубаво е, че стартираме с две победи в групата. Борбата за първите две места ще е между нас, ЦСКА Москва и Еспаньол.  На полувремето говорихме как трябва да реагираме и да противодействаме с човек по-малко.  Не е приятно, че има контузени, но има кой да ги замести срещу Левски в следващия мач. Трудна е пренастройката от евротурнирите към вътрешното първенство", заяви след срещата старши- треньорът на Лудогорец Станислав Генчев.

"Превъзхождахме тотално Ференцварош през първото полувреме. Червеният картон ни обърка малко плановете и през втората част мислехме повече за защитата. Хубаво е, че вкарахме трети гол и успяхме да спечелим. Групата е доста изравнена, всеки мач е тежък. Остават още четири мача, в които всичко е възможно. Трябва да задържим това ниво и да излезем от групата", сподели вратарят Пламен Илиев.