Cross.bg | 04.10.2019 06:18:01 | 75

Лудогорец унижи Ференцварош с класически резултат насред Будапеща

Лудогорец изигра чудесен мач и срази Ференцварош с 3:0 като гост в Будапеща в двубой от втори кръг в група Н на турнира Лига Европа. „Орлите" от Разград загубиха на два пъти от същия съперник по-рано този сезон, но го надиграха категорично, въпреки че играха с човек по-малко цяло полувреме. Двубоят започна по мечтан начин за българския шампион - още в 40-ата секунди Антон Недялков проби по левия крак и с външен фалц даде страхотен пас на Джоди Лукоки, който се озова сам срещу вратаря на унгарците и успя да го преодолее. Конгоанецът се разписа във втори мач, след като се отличи веднъж и в мача срещу ЦСКА Москва (5:1). Шанс за „орлите" се откри и в 15-ата минута, но този път вратарят на Ференцварош Денеш Дибус успя да избие топката в корнер след удар на Клаудиу Кешеру. В 40-ата минута Лудогорец отново смълча трибуните на „Групама Арена" в Будапеща. Рафаел Форстър отбеляза гол със страхотен изстрел с левия крак от пряк свободен удар, като дистанцията бе около 30 метра. Три минути по-късно обаче Лудогорец остана с човек по-малко на терена - Драгош Григоре получи втори жълт и съответно червен картон. Домакините упражниха натиск в началните минути на втората част и в 55-ата минута бяха близо до намаляване на пасива, но стражът на българите Пламен Илиев отрази удар на Токмак Нгуен. Последният затрудни Илиев след още 4 минути, но вратарят на Лудогорец по идентичен начин спаси и тази ситуация