Mvr.bg | 04.10.2019 11:23:47 | 81

Младите огнеборци от СУ „Никола Вапцаров“ – Айтос спечелиха Преходната купа “Юлиян Манзаров”

В турнира, чийто домакин за поредна година бе Ловеч, участваха 10 отбора от областите Благоевград, Бургас, Велико Търново, Видин, Ловеч, Плевен, Пловдив, Стара Загора и Хасково.

В дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека” за златните медали се пребориха представителите от СУ „Н. Вапцаров“ –Айтос. Сребърните медали завоюваха учениците от СУ ”Н. Вапцаров” - Хаджидимово, а на трето място в същата дисциплина се класираха възпитаниците на СУ „Д-р П. Берон”- Свиленград.

Златните медали в дисциплината „400 м щафетно бягане с препятствия” станаха притежание на младежите от  СУ ”Н. Вапцаров” - Хаджидимово. Младите пожарникари от СУ „Ц. Церковски“ - Полски Тръмбеш заслужено спечелиха сребърните медали. Бронзова щафета направиха представителите на СУ „Д-р П. Берон” - Свиленград.

Младите огнеборци от СУ „Н. Вапцаров“ – Айтос спечелиха Преходната купа “Юлиян Манзаров” с общ резултат от 1048.45 точки. Те демонстрираха висок спортен дух, добра физическа подготовка и образцово изпълнение на елементите от състезанието. Втори, с общ комплексен резултат от 1045,95 точки, станаха учениците от СУ ”Н. Вапцаров” - Хаджидимово. Бронзови медалисти в крайното класиране с общ резултат от двете състезателни дисциплини 1040 точки станаха представителите на СУ „Д-р П. Берон” - Свиленград.

Официални гости на есенния турнир на младите огнеборци бяха Илиян Тодоров, зам.-областен управител на област Ловеч, Венцислав Христов, зам.-кмет и изпълняващ длъжността кмет на община Ловеч, ст. комисар Милен Маринов, директор на ОДМВР-Ловеч, и комисар Владимир Кацарски, директор на РДПБЗН-Ловеч. Поздравителен адрес до децата и организаторите на надпреварата изпратиха от фондация „Ангели от Лим”.

Всички отбори получиха сертификати и грамоти за участие в турнира на МПО „Млад огнеборец” за Преходната купа „Юлиян Манзаров”. Най-добрите в комплексното класиране бяха наградени с купи, медали и предметни награди, осигурени от Българската федерация за пожароприложен спорт, ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ и Националния дворец на децата.

Есенният турнир на МПО „Млад огнеборец” се провежда от 2001 г. От 2004 г. е преименуван на Преходна купа „Юлиян Манзаров” в памет на ученика от Свищов, загинал при спасяване на съученици си при инцидента на р. Лим в Сърбия. От 2005 г. турнирът, в който традиционно участват 100 деца, се провежда в Ловеч.