БНР | 05.10.2019 16:35:31 | 75

Гол от дузпа в добавеното време донесе 3 точки за Ливърпул срещу Лестър

Ливърпул продължи с перфектното си представяне през сезона във Висшата лига. "Червените", които останаха на второ място през миналия шампионат, но победиха трудно с 2:1 у дома Лестър Сити в двубой от осмия кръг.

Гол от дузпа на Джеймс Милнър в добавеното време осигури ценния успех в полза на европейския клубен шампион. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено след грешка на Марк Олбрайтън и нарушение срещу Садио Мане в наказателното поле.

Преди това отборът от Мърсисайд поведе в резултата слмед попадение на Мане пет минути преди почивката, а "лисиците" изравниха в 80-ата минута след точен удар на Джеймс Мадисън.

Ливърпул има актив от 24 точки на първо място в класирането след осем поредни победи, докато Лестър е на трета позиция до момента с 10 точки по-малко.

В друга среща от кръга Астън Вила разгроми с 5:1 като гост Норич. Уесли вкара два гола за гостите от Бримингам, които са с 8 точки в средата на таблицата. "Канарчетата" заемат 18-та позиция до момента.

Бърнли спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Евертън и вече е на четвърто място във Висшата лига. Гол на Джеф Хендрик осигури трите точки за "виненочервените" срещу останалите с 10 души гости от Ливърпул, които играят колебливо извън "Гудисън Парк". Червен картон в 56-ата минута получи Шеймъс Колмън.

Евертън е на 17-та позиция до момента.

Уотфорд направи нулево равенство срещу Шефилд Юнайтед и остава единственият отбор без победа във Висшата лига. "Стършелите" са на 20-та позиция със само 3 точки.

По-късно днес е лондонското дерби между Уест Хям и Кристъл Палас. В неделя шампионът Манчестър Сити е домакин на Уулвърхямптън, докато Манчестър Юнайтед гостува в Нюкасъл.