БНР | 05.10.2019 17:56:27 | 212

Реал Мадрид надви Гранада в мача на върха в Испания

Новото попълнение Еден Азар вкара първия си гол за Реал Мадрид в официален мач, а столичани спечелиха с 4:2 срещу гостуващия Гранада в дербито на върха от осмия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Зинедин Зидан останаха начело в класирането с 18 точки, а съперникът е втори с 14.

Карим Бензема откри резултата за домакините още във втората минута след страхотна асистенция на Гарет Бейл от дясно, а в края на първата част Азар се разписа с техничен прехвърлящ удар, след като беше изведен в ляво от Федерико Валверде.

След малко повече от час игра резервата Лука Модрич, който замени получилия травма Тони Кроос в 34-ата минута, направи аванса класически със страхотен удар от 25 метра.

Гранада намали от дузпа в 69-ата минута след грешка на вратаря Алфонс Ареола. Той не отигра добре една върната към него топка в наказателното поле и в опита си да подаде изрита Карлос Фернандес, след което Дарвин Мачис вкара от бялата точка.

Гостите стигнаха до 2:3 осем минути по-късно. Домингос Дуарте засече отблизо във ватата подаване от корнер от дясно на Виктор Диас.

Реал все пак подпечата победата си в добавеното време, когато резервата Хамес Родригес вкара от десетина метра след отличен пробив от дясно и подаване по тревата на Алваро Одриосола.