БНР | 05.10.2019 18:10:25 | 92

ПСЖ не остави никакъв шанс на Анже

Пари Сен Жермен постигна категорична победа с 4:0 у дома над Анже в двубой от деветия кръг в Лига 1.

В 13-ата минута Пабло Сарабия откри резултата с точен удар след асистенция на Андер Ерера.

В 37-ата минута Мауро Икарди удвои аванса за парижани с шут от съвсем близка дистанция след бърза многоходова комбинация.

След един час игра на стадион "Парк де Пренс" Идриса Гей също от наказателното поле превърна в попадение удар на Сарабия, а Неймар оформи крайното 4:0 в последните секунди, след като премина през вратаря Людовик Ботей и защитата на гостите.

С този успех Пари Сен Жермен има актив от 21 точки на първо място в класирането. Анже е на трета позиция с 5 точки по-малко.

По-късно тази вече има още пет мача от програмата на деветия кръг, а в неделя е дербито между Сент Етиен и Олимпик Лион.