БНР | 06.10.2019 18:38:19 | 102

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед със загуби в Англия

Отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед загубиха мачовете си от осмия кръг от футболното първенство на Англия.

Манчестър Юнайтед отстъпи с 0:1 при гостуване на Нюкасъл. Червените нямат победа в три поредни шампионатни мача и заемат 12-о място с 9 точки.
Нюкасъл записа едва втора победа, но тя бе достатъчна да измъкне тима от зоната на изпадащите. "Свраките" са 16-и с 8 точки.
Единственото попадение на "Сейнт Джеймс Парк" реализира Матю Лонгстаф в 72-а минута. Лонгстаф получи топката от Йетро Вилемс и с прецизен удар пред дъгата на наказателното поле не остави шансове на Де Хеа.

Манчестър Сити загуби изненадващо с 0:2 като домакин срещу Уулвърхемптън и вече изостава с осем точки от Ливърпул във временното класиране. Отборът на Пеп Гуардиола допусна втора загуба от началото на сезона, докато Юрген Клоп и неговите футболисти спечелиха осмия си пореден успех с 2:1 срещу Лестър в събота.
Манчестър Сити се пренесе изцяло в половината на Уулвърхемптън след безрезултатно първо полувреме и създаде редица положения за гол. Давид Силва обаче уцели напречната греда от пряксвободен удар на границата на наказателното поле, а в 76-та минута домакините изпуснаха и най-чистото си положение. Бернардо Силва получи топката на десетина метра от вратата и стреля, но тя рикошира в защитник и бе изчистена.
Натискът на Сити позволи на Уулвърхемптън да контраатакува и в 80-та минута гостите се възползваха. Раул Хименес мина голяма част от терена на спринт и подаде на Адама Траоре, който стреля в близкия ъгъл на Едерсон и го преодоля за 1:0 в полза на Уулвърхемптън.
Сити продължи да играе в същия стил в оставащото време, но отново не стигна до гол, въпреки че топката се намираше предимно във или около наказателното поле на Уулвс. Те пък стигнаха до втори гол в добавеното време, когато Траоре вкара идентично попадение на първото.
Челси победи Саутхемптън с 4:1 в друг мач от неделната програма на Висшата лига. Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт вкараха голове в 17-та и 24-та минута, а Дани Ингс намали за "светците" след страхотна солова акция на Ян Валери отдясно след половин час игра. Нголо Канте обаче увеличи отново преднината на лондончаните с удар от дистанция и рикошет, а Миши Батшуай оформи крайния резултат в 87-та минута.
Така Челси се изкачи на пето място с 14 точки, колкото има и четвъртият Лестър Сити. Трети е Арсенал с 15, след като "артилеристите" победиха с 1:0 Борнемут като домакини. Единствения гол вкара Давид Луис в деветата минута на срещата.