БНР | 09.10.2019 10:10:10 | 94

Гимнастичките на САЩ спечелиха отборната титла на световното първенство в Щутгарт

Гимнастичките на САЩ спечелиха отборната титла на световното първенство по спортна гимнастика в Щутгарт. Американките водени от олимпийската шампионка Симон Байлс стъпиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка като събраха сбор от 172.330 точки.

Втори със 166.529 точки на почти шест разлика се класираха гимнастичките на Русия с две не по-малко титулувани състезателки в състава си – Анастасия Агафонова и Ангелина Мелникова.

Бронзовите отличия със 164.796 точки станаха притежание на гимнастичките на Италия.

Присъствието на сестрите Ребека и Елиза Дауни не беше достатъчно за да може Великобритания да влезе в призовата тройка. Състезателките от Острова останаха шести с актив от 161.495 точки.

Преди тях се наредиха съставите на Китай с 164.230 точки и на Франция с 163.628 точки.

Осмицата допълват тимовете на Канада със сбор  от 160.563 точки и на Холандия със 159.427 точки.

Днес е отборният финал при мъжете, където за отличията ще се борят съставите на Русия, Китай, Япония, Украйна, Великобритания, Швейцария, САЩ и Китайско Тайпе.