Cross.bg | 11.10.2019 05:08:01 | 49

Белгия се класира за Евро 2020 след 9:0 над Сан Марино

Белгия си осигури място на финалите на Евро 2020, след като разгроми Сан Марино с 9:0. Това бе седма поредна победа за червените дяволи в квалификациите. С 21 точки те са недостижими за третия в класирането Кипър, който има 10. Втори в група I е тимът на Русия. Сборная отнесе Шотландия с 4:0 за едно полувреме и е съвсем близо до място на Евро 2020. Русия гостува на Кипър в неделя и трябва просто да не загуби. Белгия отправи 43 удара към вратата Червените дяволи бяха безпощадни към своя съперник. Те отправиха рекордните 43 удара по посока на вратата на Сан Марино. От тях 16 бяха точни. Бенедитини и защитниците пред него обаче издържаха чак до 28-ата минута, преди да пуснат първия гол. Негов автор стана Ромелу Лукаку. Само три по-късно Чадли покачи на 2:0. Лукаку вкара още веднъж между автоголовете на Броли и Грандони. А до почивката остана време и за Телеманс да направи 6:0. След паузата домакините свалиха оборотите, но продължиха да създават положения и да ги пропускат. Седмият гол падна чак в 79-ата минута и бе дело на Бентеке. До края Вершаерен от дузпа и Кастань вкараха за 9:0. Русия наказа Шотландия с късни голове Шотланците бяха надиграни, но издържаха без да допуснат гол до 57-ата минута. После обаче набързо получиха още три. И отправиха първия си удар към вратата на сборная чак в 74-ата минута. Артьом Дзубя откри в 57-ата минута, а само три по-късно Магомед Оздоев със страховит шут покачи на 2:0