БНР | 12.10.2019 05:51:28 | 80

Никита Нагорний спечели световната титла в Щутгарт

Никита Нагорний спечели златен медал в многобоя на световното първенство по спортна гимнастика за мъже, което се провежда в германския град Щутгарт и е квалификация за Олимпийските игри в Токио догодина.

Европейският шампион стъпи и на световния връх след като събра сбор от шестте си изигравания 88,772 точки (15.041 точки – земя, 14.566 – кон с гривни, 14.633 точки – халки, 15.066 – прескок, 15.300 точки – успоредка, 14.166 точки - висилка). Руснакът като изпревари с 1,607 точки сънародника си Артур Далолян, който стигна до среброто с актив от 87.165 точки.

Бронзовият медал стана притежание на изключителния Олег Верняев Украинецът, който е олимпийски шампион от Игрите в Рио де Жанейро, за пореден път доказа класата си, като прибави още един медал в богатата си колекция от отличия, като събра сбор от 86,973 точки.

Световният шампион за 2017 година Сяо Жотън (Китай) направи грешка при изпълнението си на висилка и остана на четвърто място в крайното класиране с 86.690 точки.