Cross.bg | 15.10.2019 04:10:00 | 127

България записа отчайваща загуба с 0:6 от Англия (СНИМКИ)

Безобразно слаб отбор на България записа отчайваща загуба с 0:6 от Англия. Това бе рекордно домакинско поражение за нашите национали. И за първи път гостуващ съперник ни вкара шест гола. Англичаните можеха да вкарат и повече, но пропуснаха доста положения през второто полувреме. Освен това те удариха и две греди. За националите това е 11-и пореден мач без победа. Освен с позорната загуба двубоят ще се запомни и с двете прекъсвания заради расистски скандирания през първото полувреме. Четири гола за Англия през първото полувреме Англичаните откриха още в седмата минута с гол на Маркъс Рашфорд. Звездата на Манчестър Юнайтед комично завъртя Георги Пашов и с мощен удар простреля Пламен Илиев. В десетата минута на мача България имаше първи и последен шанс да изравни. Хубав удар на Ивелин Попов от дистанция обаче бе спасен от Джордан Пикфорд. България допусна втори гол в 20-ата минута. Негов автор бе Рос Баркли. Той получи пас на празна врата от Рахим Стърлинг и вкара с лекота. В 33-ата минута Англия вкара още един гол – 0:3. Хари Кейн центрира, а Рос Баркли се разписа за втори път в мача. В продължението на първото полувреме тимът на Красимир Балъков допусна четвърти гол. Разписа се Рахийм Стърлинг след асистенция на Кейн. Нашите бяха абсолютно неадекватни при контраатаката на англичаните и изглеждаха дори комично