Cross.bg | 16.10.2019 06:00:01 | 136

Испания се класира за Евро 2020 в 92-ата минута

Испания стигна до 1:1 като гост на Швеция и се класира за финалите на Евро 2020. Скандинавците поведоха, но иберийците изравниха в добавеното време. Ценния гол бе вкаран от Родриго в 92-ата минута. Преди това Берг бе открил за домакините. Иберийците имат 20 точки от 8 мача. Швеция е на втора позиция с 15. Румъния можеше да изпревари тре кронур, но взе само точка от Норвегия. Северняците изравниха в 92-ата минута. Така Румъния остана с 14 точки, а Норвегия има 11. До края остават още два мача. Тимът на Испания обаче няма как да бъде изместен от едно от първите две места, тъй като Швеция и Румъния играят помежду си на 15 ноември. Контузията на Де Хеа Испания имаше проблеми по време на двубоя, включително с контузията на Давид де Хеа. Той не игра срещу Норвегия, но сега започна титуляр. И получи контузия в бедрото, която го поставя под въпрос за двубоя между клубния му тим Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Дербито е през уикенда. Де Хеа получи травмата след час игра при разиграване със свой съотборник. Той веднага се хвана за бедрото и седна на тревата. Вратарят бе заменен от Кепа и бавно, с помощта на физиотерапевтите, се прибра в съблекалнята. Ако той не може да играе в двубоя на „Олд Трафорд“, титуляр за Юнайтед ще бъде Серхио Ромеро.