БНР | 20.10.2019 05:58:38 | 91

Манчестър Сити отново втори във Висшата лига

Шампионът Манчестър Сити победи домакина Кристъл Палас с 2:0 в среща от деветия кръг на английското футболно първенство.
С това възпитаниците на Пеп Гуардиола се върнаха на второто място с 19 точки, като изостават на 5 точки зад лидера Ливърпул, който е с пълен актив преди утрешното си гостуване на Манчестър Юнайтед.
Гостите, които бяха загубили два пъти в последните си четири срещи, започнаха устремно, но Уейн Хенеси спаси опасни удари на Бернардо Силва и Илкай Гюндоган.
В 39-ата минута Сити все пак откри резултата. Бернардо Силва центрира от дясно към границата на малкия пеналт и Габриел Жезус с глава отклони в мрежата.
Две минути по-късно Рахийм Стърлинг копна топката зад гърба на защитата на  домакините и Давид Силва с удар от въздуха от десетина метра вкара за 2:0.