Cross.bg | 20.10.2019 07:58:00 | 89

Левски взе победата срещу Арда

Левски победи гостуващия новак Арда (Кърджали) с 2:1 в среща от 13-ия кръг на футболната efbet Лига. С успеха възпитаниците на Петър Хубчев събраха 29 точки на второто място и запазиха дистанцията от 4 точки зад лидера Лудогорец, който по-рано днес спечели гостуването си на Ботев (Пловдив) с 1:0. "Сините" имаха игрово териториално превъзходство, но трудно достигаха до чисти положения през Иван Караджов. В 68-ата минута при една от редките си контраатаки резервата на гостите Елиша Сам беше изведен в добра позиция в дясно в наказателното поле и със силен удар разтресе близката греда на Милан Миятович. Две минути по-късно Левски поведе. Халфът Хали Тиам се разписа с удар от 25 метра в долния лява ъгъл на Караджов. В 76-ата минута резервата Станислав Иванов пропусна добър шанс, след като шутира на сантиметра над целта от границата на наказателното поле. Четири минути по-късно Левски предреши всичко. Дени Алар центрира от ляво, Пламен Крумов изчисти с глава, но право към Станислав Иванов, който овладя и със силен удар от десетина метра направи 2:0.Арда все пак върна един гол в третата минута на добавеното време, когато Пламен Крумов вкара от фаул от около 30 метра.