БНР | 24.10.2019 19:09:26 | 140

Първа загуба за Лудогорец в Лига Европа

Отборът на Лудогорец допусна първа загуба в осма група на турнира по футбол Лига Европа - 0:1 в Разград от испанския Еспаньол. Така с 6 точки българският шампион отстъпи първото място на съперника от Барселона, който с успеха събра 7 пункта.

Разградчани стигнаха до първото по-добро положение в осмата минута на мача, когато Сисиньо центрира от дясно в наказателното поле и Джоди Лукоки засече с глава, но Диего Лопес внимаваше и спаси. В 13-ата минута Еспаньол поведе след грешка в центъра на отбраната на Лудогорец. Вратарят Пламен Илиев изчисти към средата на терена, където Хави Лопес се пребори за високата топка и с глава я върна към наказателното поле на разградчани. Виктор Кампусано бе най-съобразителен в ситуацията, измъкна се зад гърба на Рафаел Форстър и от десетина метра стреля покрай Пламен Илиев за 1:0 за Еспаньол.

До почивката испанците се защитаваха добре, въпреки че домакините на два-три пъти успяха да стигнат до опасности пред вратата на съперника, но точността в последния пас им изневери. През второто полувреме домакините продължиха да владеят повече топката, но рядко успяваха да стигнат до чисто положение пред Диего Лопес. След самостоятелни акции Антон Недялков и Мавис Чибота все пак стигнаха до малко по-изгодни ситуации и отправиха удари към вратата на съперника, но без необходимата точност.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Хави Лопес си изкара два бързи жълти картона, вторият от които за грубо нарушение срещу Стефан Баджи в 88-ата минута, за което капитанът на Еспаньол получи червен картон. Лудогорец не се възползва от числения си превес в малкото време до края и загуби от предпоследния в Ла Лига.

В другия мач от групата ЦСКА (Москва) загуби като домакин от Ференцварош с 0:1.