БНР | 26.10.2019 07:58:53 | 214

Шампионът Торонто с първа загуба за сезона

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Торонто Раптърс допусна първо поражение за сезона. Като гост канадският тим загуби от Бостън Селтикс със 106:112.

Двубоят премина през серия от смени на водачеството, но в последните минути "келтите", подкрепяни и от публиката, успяха да капитализират пропуските на съперника си в лесни точки.

Най-резултатни за първата победа на Бостън за сезона бяга Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун с по 25 точки, а още 22 добави новото попълнение Кемба Уокър. За Торонто много силен мач отново изигра Паскал Сиакам, който завърши с 34 точки. Още 29 добави Кайл Лаури, но другите водещи играчи в състава на канадците нямаха ден и не успяха да подпомогнат съществено усилията на двамата си лидери.

Първа победа за сезона записа Лос Анджелис Лейкърс. У дома "езерняците" надиграха Юта Джаз с 95:86. Над всички за победителите бе ЛеБрон Джеймс, който вкара 32 точки и направи 10 асистенции, а още 21 точки добави новото попълнение Антъни Дейвис. За Юта Доновън Мичъл вкара 24 точки.

Бруклин спечели дербито на Ню Йорк, побеждавайки Никс със 113:109. В герой за "мрежите" се превърна плеймейкърът Кайри Ървинг, който вкара два последователни коша в последната минута, включително и тройка 22 секунди преди края, за да обърне резултата от 106:109 до 111:109.

Ървинг, който в дебюта си за Бруклин преди два дни наниза 50 точки в коша на Минесота, завърши срещата с 26, а още 20 точки добави Спенсър Динуиди.

За Ню Йорк Никс Алонзо Триър бе най-резултатен с 22 точки, а по 16 прибавиха Кевин Нокс и новобранецът Ар Джей Барет.

В други по-интересни срещу Денвър победи Финикс като домакин със 108:107 след продължение с "трипъл-дабъл" на Никола Йокич от 23 точки, 14 борби и 12 асистенции, а Далас Маверикс постигна втората си победа за сезона след 123:116 над Ню Орлиънс като гост. Общо 49 точки за успеха на "маврите" вкараха Лука Дончич и Кристапс Порзингис.