БНР | 26.10.2019 14:57:11 | 87

Волейболистките на Марица започнаха сезона с победа

Марица (Пловдив) започна сезон 2019-2020 в Националната волейболна лига за жени с категоричен успех над символичния домакин Перун (Варна) в среща от първия кръг в първенството. "Жълто-сините" надиграха своя съперник с 3:0 (25:9, 25:13, 25:10) след 55 минути игра в зала Багира в Казанлък, където през този сезон домакинстват варненки.

В първия гейм пловдивчанки бяха категорични и спечелиха с 25:9 след контра на Мирела Шахпазова. Втората част отново беше взета от шампионките без проблем с 25:13 след грешка в атака на Перун.

Топреализатор на срещата станаха Добрина Христоскова с по 13 точки, 11 добави Дженифър Крос, а със 7 се отчете именичката Дима Ушева. За Перун Стефани Кьосева стана най-резултатна със 7 точки.

Следващият мач на шампионките отново ще се играе в Казанлък. Марица гостува на местния Казанлък Волей (Казанлък) в зала Багира на 1 ноември, петък, от 18.00 часа.