БНР | 26.10.2019 16:42:28 | 119

Байерн надигра Унион, Левандовски с рекорд

Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 у дома новака в елита Унион (Берлин) в среща от деветия кръг на футболния шампионат в Германия. Роберт Левандовски се разписа за шампионите в рекордния девети пореден мач през сезона. Полският нападател вкара за 2:0 в 53-ата минута с удар от наказателното поле. Това е 13-то попадение за Левандовски през кампанията. Националът на Полша подобри рекорда на Пиер-Емерик Обямеянг от попадения в осем последователни срещи за Борусия (Дортмунд) през сезон 2015-2016. 31-годишният Левандовски има и пет гола в три мача за баварците в груповата фаза от Шампионската лига.

Бенжамен Павар беше открил резултата за мюнхенския гранд в 13-ата минута за радост на над 70 хиляди зрители на "Алианц Арена". Почетното попадение в полза на столичани падна в 86-ата минута от дузпа и беше дело на Себастиан Полтер. Жером Боатенг и Павар бяха централни защитници на местата на Люка Ернандес и Никлас Зюле в състава на шампионите. Байерн отново се изкачи на първо място в класирането с актив от 18 точки. Унион заема 15-та позиция със само 7 точки.

В дербито на кръга Шалке 04 завърши наравно 0:0 у дома с големия си местен съперник Борусия (Дортмунд). Нападателят на "жълто-черните" Марио Гьотце беше откаран в болница, след като получи тежка контузия в ръката през второто полувреме. Гостите на два пъти имаха късмет да не допуснат попадение, след като удари на Салиф Сане и Суат Сердар срещнаха гредите. "Сините" са на седмо място в класирането с 15 точки, докато Дортмунд има точка повече на трето място в Първа Бундеслига.

Фрайбург победи с 2:1 у дома участника в Шампионската лига РБ Лайпциг и вече е на второ място в класирането със 17 точки. Лайпциг заема шестата позиция с 15 точки.