БНР | 27.10.2019 19:24:25 | 128

Ливърпул продължава по шампионския график

Ливърпул направи обрат от 0:1 до 2:1 при домакинството си срещу Тотнъм в дербито от десетия кръг във Висшата лига, което е повторение на финала в Шампионската лига от миналия сезон.

Лондончани поведоха с гол на Хари Кейн при добавка. В първата минута Хюн-Мин Сон стреля от дистанция, топката рикошира в защитник на домакините и се отби в гредата, а Кейн на празна врата прати топката в мрежата.

Последваха силни минути за европейския клубен шампион и само добрите намеси на вратаря Пауло Касанига попречиха на Ливърпул да изравни резултата. В самото начало на втората част "шпорите" имаха шанс да реализират второ попадение. Сон се откъсна, преодоля вратаря Алисон, но шутира в напречната греда.

В 52-ата минута Джордън Хендерсън от малък ъгъл изравни резултата и даде необходимия импулс в играта на отбора от Мърсисайд. "Червените" се добраха до успеха с попадение на Мохамед Салах от дузпа в 75-ата минута. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено за нарушение на Серж Орие в наказателното поле.

След този успех Ливърпул има актив от 28 точки на първо място, докато Тотнъм е с 12 точки в средата на таблицата.

В друг двубой от кръга Арсенал пропиля два гола аванс и завърши наравно 2:2 у дома с лондонския си съперник Кристъл Палас. Попадения за Сократис и Давид Луис още в седмата и деветата минута на срещата дадоха солидна преднина за "артилеристите", но "орлите" извоюваха точката след попадения на Лука Миливойевич от дузпа в 32-ата минута и на Джордън Айю седем минути след почивката. Малко преди края на мача попадение на Сократис беше отменено след консултация с видео асистент съдията. Арсенал е на пето място с 16 точки, а Кристъл Палас има точка по-малко на шестата позиция.

Манчестър Юнайтед записа първа победа като гост в първенството от март насам, побеждавайки Норич с 3:1. На стадион "Кероу Роуд" нападателите Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд пропуснаха дузпи преди почивката, но Скот Мактоминей и Рашфорд се разписаха за "червените дяволи" през първата част.

Малко повече от четвърт час преди края Марсиал също добави едно попадение във вратата на "канарчетата". Норич достигна до почетен гол чрез Онел Ернандес в 88-ата минута.

Юнайтед вече е с 13 точки, като прекъсна серия от четири поредни мача без успех. Норич остава в зоната на изпадащите със само седем точки.