БНР | 28.10.2019 19:35:29 | 208

Раонич и Тийм потенциални съперници на Димитров

За следващия кръг на тенис турнира в Париж се класира Милош Раонич. Канадецът нямаше особени затруднения с британеца Камерън Нори и го надигра с 6:3, 6:2 за едва 61 минути. Следващият съперник на Раонич е австриецът Доминик Тийм, като победителят от тази среща е потенциален съперник на Григор Димитров в третия кръг. Българинът започва участието си във френската столица във вторник следобед с мач срещу представителя на домакините Юго Юмбер.

Бившият шампион от Откритото първенство на САЩ по тенис Марин Чилич също се класира за втория кръг на заключителния за годината "Мастърс" 1000.

Хърватинът победи със 7:6(5), 6:4 поляка Хуберт Хуркач в един от най-интересните мачове от днешната програма. Чилич направи девет аса в мача и даде само една точка за пробив на съперника си в целия мач, която бе още в откриващия първи гейм.

Във втория кръг Чилич ще играе с поставения под номер 16 в схемата Стан Вавринка от Швейцария.

От турнира рано отпадна хърватинът Борна Чорич, който отстъпи с 6:3, 4:6, 3:6 пред испанския ветеран Фернандо Вердаско в един от най-равностойните мачове за деня.

Американецът Сам Куери също загуби на старта на турнира. Бившият полуфиналист на "Уимбълдън" загуби от французина Жереми Шарди със 7:5, 3:6, 5:7.

Във втория кръг Шарди ще играе с руснака Даниил Медведев, поставен под номер 4 в схемата.