БНР | 29.10.2019 19:08:18 | 81

Черно море с първи успех за сезона

Отборът на Черно море Тича спечели първата си победа в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика момчетата на треньора Галин Стоянов надделяха над Ямбол с 93:79 точки. След днешното поражение гостите остават без спечелен мач в надпреварата. В пореден мач за Черно море Тича отлично се представи Коча Йовович, който завърши с 10 асистенции, 7 откраднати топки, 6 точки и 2 борби. За гостите Стейвиън Алън завърши с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 10 борби.

Домакините започнаха повече от добре срещата и поведоха с 5:2. След почти четири минути игра Черно море Тича успя да поведе със 7 точки при 15:8. След 17:10 за домакините около 5.44 минути преди края на първата част гостите вкараха 11 поредни безответни точки и не само изравниха при 17:17, но и спечелиха първата част с 21:17. За по-малко от две минути игра през втората част домакините изравнихе резултата при 23:23, последва още едно изравняване при 27:27, след което Черно море Тича поведе с 6 точки при 33:27. С кош на Мартин Стефанов 3.45 минути преди почивката домакините дръпнаха с 10 точки при 39:29. Черно море Тича взе убедително втората част с 29:19 и имаха преднина от 6 точки на полувремето - 46:40.

След почивката отново домакините започнаха по-добре и за малко повече от три минути игра вкараха 11 срещу 3 точки и поведоха с 14 точки при 57:43. В средата на третата част Черно море Тича поведе с 16 точки при 61:45. Със страхотна игра в защита домакините увеличиха преднината си до 17 точки при 67:50 около 3 минути и половина преди края на третата четвърт. С кош и успешно изпълнен наказателен удар от Джеймс Гавин около 2 минути преди края на третата част Черно море Тича поведе с 20 точки при 72:52. През последната част домакините нямаха никакви проблеми, поддържаха комфортна преднина и заслужено взеха първата си победа в НБЛ през този сезон.