Cross.bg | 30.10.2019 12:16:00 | 169

Барселона срази убедително Валядолид с 5:1 в двубой от 11-и кръг на Ла Лига

Барселона срази убедително Валядолид с 5:1 в двубой от 11-и кръг на Ла Лига. Герой за каталунците бе Лионел Меси, отличил се с два гола и две асистенции в двубоя. С трите точки Барса излезе на първо място в класирането. Тимът има 22, две повече от Гранада. С 20 точки е и третият Атлетико Мадрид, който снощи направи 1:1 с Алавес. Клеман Лангле откри резултата още във втората минута, но Кико възстанови равенството в 15-ата. После започна шоуто на аржентинеца. В 29-ата минута Артуро Видал се разписа след подаване на Меси за 2:1. 50-и гол за Меси от пряк свободен удар Пет минути по-късно и самият аржентинец бе точен от пряк свободен удар. Това бе 50-и гол от пряк свободен удар в кариерата му. 44 от тях са отбелязани за каталунците, шест – за националния тим. Меси бе точен и четвърт час пред края, а две минути по-късно подаде на Луис Суарес за крайното 5:1. „От краката му идваше магия. Можеш само да аплодираш и да се наслаждаваш“, заяви Мичел от Валядолид. Ажентинецът изпревари Роналдо С двете си попадения Меси изпревари Кристиано Роналдо по голове, отбелязани на клубно ниво. Аржентинецът вече има 608 попадения, реализирани в 695 мача. Роналдо е с 606 гола в 813 двубоя.