БНР | 31.10.2019 04:57:28 | 144

Ливърпул и Арсенал с голово шоу

Голово шоу и невероятен спектакъл направиха отборите на Ливърпул и Арсенал в среща от осминафиналите от турнира за Купата на Лигата в Англия. На стадион "Анфийлд" срещата завърши при резултат 5:5, а при дузпите ликуваха домакините.

Мениджърите Юрген Клоп и Унай Емери бяха заложили почти изцяло на резервни състави. На вратата на "мърсисайдци" бе третият вратар Каоимин Келъхър , а всички на терена бяха млади момчета и рядко получаващи шанс за изява футболисти. Същото бе положението и в Арсенал, като изненадата бе завръщането на Месут Йозил.

За домакините се разписаха Джеймс Милнър, Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги на два пъти. Второто му попадение бе в последните секунди на добавеното време и прати мача да се реши с дузпи. Шкодран Мустафи пък си отбеляза автогол.

За Арсенал на преден план излезе страхотният бразилски тийнейджър Мартинели, който заби два гола. Торейра, Мейтланд-Найлс и Уилок също записаха имената си сред голмайсторите.

Още в шестата минута отборът на Клоп поведе. Окслейд-Чембърлейн центрира, а Мустафи заби топката в собствената си врата в неумел опит да изчисти.

В 19-ата минута Арсенал изравни. Йозил изведе Сака, който стреля, а при добавката Торейра насочи топката към опразнената мрежа. Домакините претендираха за засада, но в този турнир няма ВАР, а страничният рефер не вдигна своя флаг.
В 26-ата минута 18-годишният бразилец Мартинели вкара поредното си попадение. Той се възползва от недобре избита топка и от малко разстояние я прати в мрежата. След няколко минути отново младият бразилец бе в прегръдките на съотборниците си. Сака центрира по земя, а Мартинели бе непокрит и на празна врата не сгреши - 3:1 за Арсенал.

В последните минути на първата част Милнър намали на 2:3 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Елиът.

В 54-ата минута Мейтланд-Найлс направи 4:2 за гостите от Лондон, но мърсисайдци не се предадоха. Страхотни попадения с бомбени удари на Оклейд-Чембърлейн и Ориги доведоха нещата до 4:4. Уилок обаче препарира вратаря на с топовен удар извън наказателното поле и отново изведе Арсенал напред.

И докато лондончани чакаха последния съдийски сигнал на даденото от рефера 5-минутно продължение, Дивок Ориги със странична ножица направи резултата 5:5 и победителят трябваше да се реши с дузпи. При тях единствено Дани Себайос пропусна своето изпълнение и Ливърпул ликува.
Това беше едва петия мач от този турнир, в който съперници вкарват по пет или повече гола. За последно това се случи през 2014 година, когато Дагенам и Брентфорд завършиха при резултат 6:6. Ливърпул пък допуска толкова попадения като домакин за втори път в своята история, като първия е през 2007 година, когато отново в този турнир Арсенал забива шест попадения и печели с 6:3.