БНР | 05.11.2019 20:06:56 | 89

Славия (Прага) открадна точка на "Камп ноу"

Чешкият футболен първенец Славия Прага постигна респектиращо равенство 0:0 срещу Барселона на "Камп Ноу" в среща от четвъртия кръг в група F на Шампионската лига.

Вратарят на гостите Ондржей Коларж направи отличен мач с половин дузина впечатляващи спасявания, а каталунците не се възползваха от възможността да направят голяма крачка към осминафиналите.

Барселона очаквано контролираше играта, макар че дълго време трудно достигаше до добри възможности пред вратата на солидно подредената отбранителна линия на съперника.

Нелсон Семедо пропусна ранен шанс, след като се измъкна в дясно в пеналта и шутира към близкия ъгъл на Коларж изби с крак. В 35-ата минута звездата на домакините Лионел Меси беше близо до попадение след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. В края на полувремето Коларж направи две добри спасявания след удари на Меси и на Жерард Пике, който засече отблизо с глава след центриране от корнер, но стражът на гостите показа отличен рефлекс.

Барселона продължи да доминира и след почивката. В 55-ата минута Усман Дембеле изведе Сержи Роберто в чиста позиция на десетина метра от вратата, но отново Коларж се намеси решително и блокира удара на халфа. В 77-ата минута вратарят на чехите направи още едно изключително спасяване, след като парира засечка отблизо на Меси след отличен пас от ляво на резервата Ансу Фати.

РБ Лайцпиг победи с 2:0 Зенит в Санкт Петербург и направи голяма крачка към осминафиналите на Шампионската лига.

РБ Лайпциг имаше предимство преди почивката, но стигна до попадение едва в края на петте минути добавено време на първата част. Марсел Забитцер стреля от фаул, топката се отби в стената и се върна към Диего Деме, който с прецизен шут от около 22 метра преодоля Михаил Кержаков.

В 63-ата минута германците нанесоха втори удар. Емил Форсберг изведе Забитцер в чиста позиция зад гърба на защитата на домакините и австриецът хладнокръвно преодоля Кержаков с удар по тревата от десетина метра. Руснаците опитаха да натиснат в последните минути и стигнаха до някои ситуации, но Магомед Оздоев и Артьом Дзюба не се възползваха.