БНР | 06.11.2019 17:15:58 | 91

Росен Кирилов: Оставката ми е в задния джоб

Старши-треньорът на Етър Росен Кирилов призна, че към момента неговият отбор няма аргументи срещу отбори като Левски и ЦСКА - София. Младият специалист направи това след поражението с 0:3 на стадион "Георги Аспарухов".

"След първия гол, който Левски отбеляза от статично положение, бяхме сразени психически. Те започнаха да играят по-уверено, докато ние се сринахме. Добре бяхме затворили пространствата преди първото попадение на Левски. Ненужен фаул се направи, без да има чиста ситуация пред вратата. В следващата атака можехме да изравним, но изпуснахме. Второто полувреме много елементарно ни преодоляха през центъра и мачът приключи за нас. В момента такова ни е състоянието. Физическата форма на много играчи не е добра и не можем да се противопоставим сериозно както в началото на сезона успявахме срещу големите отбори. Наистина духът изцяло ни пада и губим увереност, след като сериозните отбори ни отбележат първи гол. Не трябва да е така. Опитахме се, ясно е, че в момента не можем да се надиграваме с отбори като Левски и ЦСКА. Нужно е добре да им затворим пространствата и да играем на контраатака. Срещу ЦСКА по-добре ни се получи. Днес много лесно губихме топката и не направихме добри контраатаки. Имахме само една ситуации на Ивайло Стоянов през първото полувреме. Всеки треньор, както се казва, държи в задния си джоб оставката. Ние работим сега, искаме тези мачове, които са в началото на втория полусезон да минат. Имаме много тежък мач в събота с Черно море. Имаме два дни да възстановим футболистите и излизаме за победа“, каза Росен Кирилов. Чуйте още от него: