БНР | 09.11.2019 17:59:01 | 109

ЦСКА София с трети пореден успех

Отборът на ЦСКА-София победи трудно с 1:0 у дома Славия в дербито от 16-ия кръг на футболното ни първенство. Това е трети пореден успех за червените в шампионата и първа загуба за Славия след пет поредни мача без поражение.

След спокоен първи четвърт час от срещата, Георги Георгиев изби удар на Петър Занев в 23-ата минута.
Малко по-късно Георги Георгиев изби шут на Рубен Пинто, а пет минути преди почивката топката кацна на гредата на вратата на "белите" след диагонален удар на Евандро и рикошет.

След почивката "червените" бяха по-активни, въпреки че първият удар към една от двете врати беше на Георги Йомов.
Евандро премина през Славчо Шоколаров в наказателното поле на Славия и центрира успоредно за Али Соу. Гамбийският нападател беше спрян от Христо Попадийн и Милен Гамаков, като вторият изби топката преди тя да достигне до голлинията.
Шест минути след това домакините на два пъти можеха да достигнат до попадение, но удари на Вив Соломон-Отабор и Рубен Пинто бяха блокирани.

В 66-ата минута ЦСКА-София достигна до попадение. Петър Занев центрира топката отдясно след фаул за Али Соу. Той отправи удар с глава, а Георги Георгиев достигна топката, но не успя да я спре и тя влезе във вратата му.

В 77-ата минута удар на Кристиян Малинов стреля неточно след бърза контра на "армейците".
Осем минути по-късно удар с глава на Галин Иванов беше избит от Густаво Бусато.
Три минути преди края на редовното време Славчо Шоколаров получи червен картон за нарушение срещу Жеферсон и разправия с главния съдия Драгомир Драганов.
В добавеното време "белите" опитаха да упражнят натиск и далечен удар на Емил Стоев се отби в страничната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато.