БНР | 09.11.2019 20:23:59 | 124

Марица спечели дербито с Левски

Отборът на Марица (Пловдив) надигра Левски (София) с 3:0 гейма (25:21, 25:15, 25:21) в първото си домакинство за сезона в Националната волейболна лига за жени и се върна на върха във временното класиране, въпреки че е с един изигран мач по-малко.

Срещата от четвъртия кръг в първенството се игра пред над 300 зрители в зала Колодрума и донесе първа загуба за сезона на софийския тим, оставяйки го на второ място в таблицата, след "жълто-сините", които са с максимален актив от три победи и 9:0 гейма в три изиграни мача.

Волейболистките на Левски влязоха в мача с повече концентрация и поведоха с 8:4. Пловдивчанки успяха да ги догонят при 13:13, но гостенките продължиха да се борят равностойно до 18:18. При серия от сервиси на Десислава Николова Марица успя да дръпне с 23:18, а минути по-късно затвори частта при 25:21 след блокаут на Алекзандра Холстън, който оформи актива и за първия гейм на внушителните осем точки. Във втория гейм момичетата на Владимир Орлов повишиха разнообразието и успеваемостта на своите атаки и го лишиха от интрига - убедително 25:15 за 2:0 гейма. Сините успяха да останат равностойни на терена до 10:10 в третата част. След това класата на маричанки си каза думата, те поведоха с голяма разлика, а наставникът Орлов си позволи да направи няколко смени в състава. Левски успя да спаси първите три мачбола за домакините, но при четвъртия Деси Николова атакува успешно за 25:21.
Топреализатор на срещата стана американката Алекс Холстън, която наниза 15 точки за победителките, следвана от Александра Миланова с 14 и Деси Николова с 11. Най-резултатна за Левски бе бившата волейболистка на Марица Вангелия Рачковска с 12 точки.