БНР | 10.11.2019 15:58:37 | 122

Арда шокира Берое в Стара Загора

Отборът на Арда победи Берое като гост с 1:0 и изпревари закъсалия старозагорски тим в класирането на първа футболна лига. Новаците в елита са шести с 22 точки след 16 мача, а Берое са с 21 на осмата позиция.

Берое създаде първата значителна опасност в мача, след като в 31-та минута Александър Цветков завърши пробив с пас към непокрития Рубен Бригидо, който стреля от близко разстояние. Иван Караджов обаче се намеси отлично и опази вратата на гостите, които поведоха в резултата в 42-та минута от дузпа. Радослав Василев се разписа от бялата точка след нарушение срещу Деян Лозев.

Мартин Камбуров пропусна първата добра възможност за Берое през второто полувреме, след като стреля по земята в 60-та минута и не затрудни Караджов. Вандерсон не успя да вкара следващите две положения за старозагорците, които получиха златен шанс в 82-та минута. Камбуров бе фаулиран и изпълни дузпата, но топката мина покрай лявата странична греда на Арда.